Autor:

ayz1975

Utworzono:

14.07.2014

W 5 kolejce PKO Polonia Jastrowie miała do rozegrania szczególny mecz. Mecz który jest najważniejszy w rundzie – derby z lokalnym rywalem Włókniarzem Okonek. Mecz rozpoczął się pod dyktando gości. Polonia narzuciła swój styl gry i szybko osiągnęła przewagę. Większość akcji toczyła się na połowie Włókniarza. Gospodarze próbowali kontratakować, ale ich ataki były szybko rozbijane. Pierwszą bramkę Polonia zdobyła po błędzie obrony rywala. Zawodnik Włókniarza źle przyjął piłkę na szesnastym metrze, a ta trafiła pod nogi Łukasza Kamińskiego. Łukasz nie zastanawiając się uderzył piłkę bez przyjęcia, a ta wpadła za kołnierz bramkarzowi. Po ok. 10 minutach Polonia prowadziła już 2-0. Dobra akcja na prawym skrzydle i dobre dośrodkowanie Bartka Czajki. W polu karnym niepilnowany Jędrzej Wiśniewski mija się z piłką, ale całą akcję zamyka Łukasz Kamiński, który bezlitośnie pakuje piłkę do pustej bramki. Gospodarze mieli w pierwszej połowie dwie dobre akcje. Po przypadkowym faulu rzut wolny,po którym Jakub Ludewicz spokojnie złapał piłkę oraz dośrodkowanie w pole karne.

W drugiej części Polonia dalej grała swoje, nie pozwalając Włókniarzowi na jakiekolwiek zagrożenie bramki Jakuba Ludewicza. Przewaga gości udokumentowana była zdobyciem kolejnych goli. Najpierw Grzegorz Wyszyński wykorzystał podanie od Jędrzeja Wiśniewskiego i podwyższył wynik na 3-0, a na 4-0 swoją bramkę dołożył Jakub Wyszyński. Kuba wykorzystał kolejny błąd defensywy Włókniarza. Gospodarze odpowiedzieli strzałem Tomasza Zabrockiego z rzutu wolnego, po którym piłka minimalnie minęła światło bramki. Polonia mogła dołożyć jeszcze dwie bramki, ale swoich sytuacji nie wykorzystał w tym meczu Jędrzej Wiśniewski, który najpierw trafił w słupek, a piłkę toczącą się po linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. Natomiast w drugiej sytuacji po strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę. Na pochwałę w tym meczy zasługuje postawa całej drużyny. Po meczu to Polonia mogła się cieszyć ze zwycięstwa i kolejnych 3 punktów. Dodatkową nagrodą dla zawodników Polonii Jastrowie jest dominacja przez kolejne pół roku – do następnego meczu derbowego z Włókniarzem Okonek.